System Integrator HVL uit Eindhoven heeft de tender van Waterleidingmaatschappij Limburg (WML) en de Waterschappen Peel en Maasvallei (WPM) en Roer en Overmaas (WRO) in de wacht gesleept. Het gaat hierbij om een vijfjarige raamovereenkomst voor de procesautomatisering van de afvalwaterzuiveringsinstallaties in Limburg. De raamovereenkomst is afgesloten met het Waterschapsbedrijf Limburg (WBL), de uitvoeringsorganisatie van WPM en WRO. Bijzonder is niet alleen dat de overeenkomst is gesloten op basis van total cost of ownership in plaats van de (gebruikelijke) investeringskosten, maar tévens dat voor de innovatieve IT-infrastructuur gebruik wordt gemaakt van datacenters. Siemens is voor de komende twaalf jaar verantwoordelijk voor de levering van de hardware voor de besturing en de systeemsoftware voor de visualisatie en bediening.
De nieuwe procesautomatisering biedt de mogelijkheid om naast zuiveringsinstallaties ook gemalen in de waterketen onderdeel te laten uitmaken van de procesbesturing. Hierdoor is de aanvoer van afvalwater naar zuiveringsinstallaties beter voorspelbaar en te beïnvloeden, waardoor zowel op bedrijfs- en transportkosten, als op energie kan worden bespaard. Verder biedt dit voor de toekomst meer kansen om real time control en voorspellingstechnieken zoals neerslagradars in weersvoorspellingen te integreren in het besturingsconcept.
Ook het WML staat aan de vooravond van definitieve besluitvorming om met Siemens hard- en software de modernisering van de procesautomatisering op verschillende locaties door te voeren. Aangezien WBL en WML een vergelijkbaar automatiseringsniveau hebben, kunnen door verdere samenwerking meer synergievoordelen worden bereikt in de automatisering en informatisering van beide organisaties.